fbpx

 

Hej! Mam na imię Agata i witam Cię serdecznie na moim blogu My food therapy!

Gdyby ktoś, parę lat temu powiedział mi, że będę prowadzić bloga a tym bardziej dotyczącego zdrowego żywienia przewróciłabym głośno oczami, jak to mam w zwyczaju, postukała się wymownie w czoło i zajęła realizowaniem się w wymarzonej pracy w marketingu.

Dzisiaj jestem pasjonatką zdrowego stylu życia, w tym jedzenia i gotowania, które jest esencją zdrowia i przywraca naturalne piękno w każdym człowieku.

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem psychologiem o specjalizacji psychologia kliniczna, z pasji gotuję i chłonę każdą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Ukończyłam studia podyplomowe z Poradnictwa Dietetycznego w Instytucie Żywości i Żywienia a także jestem w trakcie realizacji kolejnych studiów z zakresu dietetyki.
Czas spędzony w kuchni jest dla mnie jak medytacja, tu się odprężam i oczyszczam myśli. 

Czym jest dla mnie odżywianie?

Dieta to dla mnie świadome odżywianie każdego dnia. To dbanie o organizm i dostarczanie mu tego, czego najbardziej potrzebuje w postaci makro składników, witamin i minerałów. Dlatego też każdego zachęcam do zamiany jedzenia na odżywianie. Klucz do sukcesu tkwi w systematycznym zachowaniu równowagi i harmonii odżywiania oraz holistycznym podejściu do zdrowia człowieka.

Ze względów zdrowotnych wykluczyłam z diety zboża glutenowe: pszenicę, jęczmień, żyto a także nabiał i cukier oraz większość gotowych, przetworzonych produktów dlatego też komponowanie posiłków jest przyjemnym wyzwaniem pełnym eksperymentów kulinarnych niemal każdego dnia. Tworząc nowe przepisy staram się udowodnić, że to co jest zdrowe może być też smaczne i estetycznie podane.

Mam nadzieję, ze mój blog stanie się inspiracją dla wszystkich, którzy poszukują zdrowych sposobów na odżywianie, a przygotowanie potraw z zamieszczonych przepisów otworzy drogę do lepszego i zdrowszego jutra.

Pozdrawiam Cię gorąco i zapraszam –  czytaj, inspiruj się, gotuj i komentuj!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Obserwuj mój Instagram, dołącz do mnie na Facebooku i sprawdż moje piny na Pintereście!

Chcesz się ze mną skontaktować bezpośrednio? Napisz do mnie: kontakt@myfoodtherapy.pl

Zdjęcia prezentowane na tym blogu są moją własnością. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione i niezgodne z prawem. (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz.U.Nr 24, poz. 83).