fbpx

 

Hej! Mam na imię Agata i witam Cię serdecznie na moim blogu Book of spells!

Gdyby ktoś, parę lat temu powiedział mi, że będę prowadzić bloga a tym bardziej kulinarnego przewróciłabym głośno oczami, jak to mam w zwyczaju, postukała się wymownie w czoło i zajęła realizowaniem się w wymarzonej pracy w marketingu.

Dzisiaj jestem pasjonatką zdrowego stylu życia, w tym jedzenia i gotowania, które jest esencją zdrowia i przywraca naturalne piękno w każdym człowieku.

Z wykształcenia jestem psychologiem, z pasji gotuję i chłonę każdą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Ukończyłam studia podyplomowe z Poradnictwa dietetycznego w Instytucie Żywości i Żywienia a także jestem w trakcie realizacji kolejnych studiów z zakresu dietetyki.
Czas spędzony w kuchni jest dla mnie jak medytacja, tu się odprężam i oczyszczam myśli.

Dieta to dla mnie świadome odżywianie każdego dnia, a nie określona metoda odchudzania. To styl życia. Dlatego też każdego zachęcam do zamiany jedzenia na odżywianie. “Diety cud” wyrządzają więcej szkody niż pożytku, natomiast klucz do sukcesu tkwi w systematycznym zachowaniu równowagi i harmonii odżywiania oraz holistycznym podejściu do zdrowia człowieka.

Ze względów zdrowotnych wykluczyłam z diety zboża glutenowe: pszenicę, jęczmień, żyto a także nabiał, cukier oraz drożdże dlatego też komponowanie posiłków jest przyjemnym wyzwaniem pełnym eksperymentów kulinarnych niemal każdego dnia. Blog jest dla mnie swoistą “księgą zaklęć” kulinarnych. Tworząc nowe przepisy staram się udowodnić, że to co jest zdrowe może być też smaczne i estetycznie podane.

Mam nadzieję, ze mój blog stanie się przydatny dla wszystkich, którzy poszukują ciekawych rozwiązań kulinarnych, a przygotowanie potraw z zamieszczonych przepisów otworzy drogę do lepszego i zdrowszego jutra.

Pozdrawiam Cię gorąco i zapraszam –  czytaj, inspiruj się, gotuj i komentuj! :)

Odwiedź mnie także na Facebooku, dołącz do mnie na Instagramie i przypnij pina na Pinterescie aby zawsze być na bieżąco!

Jeśli masz ochotę napisz do mnie: kontakt@myfoodtherapy.pl

Zdjęcia prezentowane na tym blogu są moją własnością. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione i niezgodne z prawem (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).