Część! Mam na imię Agata i witam Cię serdecznie na moim blogu My Food Therapy.

Gdyby ktoś, parę lat temu powiedział mi, że będę prowadzić bloga związanego z gotowaniem i zdrowym odżywianiem postukałabym się wymownie w czoło i wróciła do realizowania się w wymarzonej pracy w marketingu. Jak się jednak okazuje, czasem odnajdujemy prawdziwą pasję tam, gdzie nigdy byśmy się jej nie spodziewali. Dzisiaj jestem entuzjastką zdrowego stylu życia, w tym jedzenia i gotowania, które jest esencją zdrowia i przywraca naturalne piękno w każdym człowieku.

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem psychologiem. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z Poradnictwa Dietetycznego w Instytucie Żywości i Żywienia i jestem w trakcie realizacji kolejnych studiów z zakresu dietetyki. Zawodowo przez ponad 10 lat zajmowałam się marketingiem. Moją pasją jest gotowanie i pochłanianie każdej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Czas spędzony w kuchni jest dla mnie jak medytacja, tu się odprężam i oczyszczam myśli. 

Czym jest dla mnie dieta?

Dieta to dla mnie świadome odżywianie każdego dnia. To dbanie o organizm i dostarczanie mu tego, czego najbardziej potrzebuje w postaci makro składników, witamin i minerałów. Dlatego też każdego zachęcam do zamiany jedzenia na odżywianie. Klucz do sukcesu tkwi w systematycznym zachowaniu równowagi i harmonii odżywiania oraz holistycznym podejściu do własnego zdrowia.

Skąd dieta bez glutenu, mleka i cukru?

Ze względu na nietolerancję i alergię wykluczyłam z diety zboża glutenowe a także produkty mleczne. Z cukru oraz większości gotowych, przetworzonych produktów zrezygnowałam, ponieważ zauważyłam jak niekorzystny wpływ mają na moje zdrowie i samopoczucie. Od tego czasu komponowanie posiłków jest przyjemnym wyzwaniem pełnym eksperymentów kulinarnych niemal każdego dnia. Tworząc nowe przepisy staram się udowodnić, że to co jest zdrowe może być też smaczne i estetycznie podane.

Mam nadzieję, ze mój blog stanie się inspiracją dla wszystkich, którzy poszukują zdrowszych sposobów na odżywianie, a potrawy przygotowane z zamieszczonych przepisów otworzą drogę do pełnego energii i witalności jutra.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś, rozgość się i czytaj, inspiruj się, gotuj i komentuj!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Obserwuj mój Instagram, dołącz do mnie na Facebooku i sprawdż moje piny na Pintereście!

Chcesz się ze mną skontaktować bezpośrednio? Napisz do mnie: kontakt@myfoodtherapy.pl

Zdjęcia prezentowane na tym blogu są moją własnością. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione i niezgodne z prawem. (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz.U.Nr 24, poz. 83).